Ciekawostki o Arsenalu

Miejsce do dyskusji na bliżej nieokreślone tematy związane z Arsenalem. Forum im. Mariusza.
Avatar użytkownika
Bóg
Zasłużeni
 
Posty: 692
Dołączył(a): 27 wrz 2016, o 16:36

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez Bóg » 8 maja 2021, o 14:07

miniroch napisał(a): Bóg napisał(a):
to znaczy to, że już nigdy nie będziesz chciał?


miniroch napisał(a):
to teraz raczej też nie


<sciana>


<lol>

A teraz (dziś) jeszcze nie chce sprzedać czy już chce? Bo jeśli dziś dalej niby nie chce sprzedać, to twoje wczorajsze "teraz", mogłeś również rozszerzyć o "w przyszłości" a to już = nigdy <tancze> Kiedy te "teraz" się skończy? Jak za rok Danielek kupi Arsenal i spotkamy się w tym temacie, to podciągniesz to pod te wczorajsze "teraz", czy to już będzie przyszłość i będziesz mógł powiedzieć, że chodziło Ci o to, że rok temu nie będzie chciał sprzedać, a dziś (za rok) to już coś innego? :)

Nie obraź się, ale czasami czytasz i rozumiesz, jak dziecko z downem, albo obcokrajowiec, który opanował j. polski i rozumie wszystko dosłownie i myśli, że "pierwsze koty za płoty" tyczy się rzucania kotami przez płot.

Jedyne o co mi chodziło to, że to iż Kroenke lata temu nie chciał sprzedać Arsenalu Usmanovowi, nie ma nic do rzeczy i wniosek, że obecnie w takim razie też nie będzie chciał sprzedać Danielkowi jest no, delikatnie mówiąc z dupy.

Avatar użytkownika
Fanatyk
Zasłużeni
 
Posty: 891
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 09:56

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez Fanatyk » 8 maja 2021, o 14:20

miniroch napisał(a):
Bóg napisał(a):"Czystą głupotą jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów". Albert Einstein.

Prawdopodobnie Rita Mae Brown, natomiast zdecydowanie nie Albert Einstein.

Realia są takie, że Kroenke mógł puścić AFC Usmanowi, jeżeli na to się zdecydował, to teraz raczej też nie będzie miał podstaw. Natomiast na pewno lepiej oddać klub w ręce gościa, który potrafi się dogadać z klubowymi legendami, niż trzymać w rękach gości, którzy oddali władzę typowi spod ciemnej gwiazdy z Barcy.


Legendy w Eku upatrują tak samo władzy i pieniędzy jak inni. Im będzie ich więcej w klubie tym gorzej. Każdy będzie chciał pokazać swoją wyższość. Już widzę przemądrzałego Titka, który podpala sie jeszcze bardziej po każdym niepowodzeniu. Byli dobrzy na boisku i tak ich zapamiętajmy. Jeżeli chodzi o legendy to widziałbym tylko Bergkampa w jakiejś roli. Facet wydaje się opanowany i trzeźwo myślący.

deadmau5
Zasłużeni
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 24 maja 2015, o 16:06

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez deadmau5 » 8 maja 2021, o 14:28

Też mi się wydaje że jednak ten pomysł z legendami w zarządzie jest z deka nietrafiony bo mogą się wtrącać nie tam gdzie trzeba. Zwłaszcza Titek


A! Jeszcze jedno. Właśnie dostaliśmy 15 baniek kary od UEFA i 5% obciętych dochodów z następnych występów w Europie. Jeśli dojdzie do tego jeszcze kara za wycofanie się z SL to zrobi się sumka jak za klasowego zawodnika. No ale, przez 48h byliśmy w elitarnej grupie :D jak nie możesz tego osiągnąć sportowo to trzeba płacić :D

miniroch
Zasłużeni
 
Posty: 2060
Dołączył(a): 23 maja 2015, o 21:51

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez miniroch » 8 maja 2021, o 15:09

Bóg napisał(a):A teraz (dziś) jeszcze nie chce sprzedać czy już chce? Bo jeśli dziś dalej niby nie chce sprzedać, to twoje wczorajsze "teraz", mogłeś również rozszerzyć o "w przyszłości" a to już = nigdy <tancze> Kiedy te "teraz" się skończy? Jak za rok Danielek kupi Arsenal i spotkamy się w tym temacie, to podciągniesz to pod te wczorajsze "teraz", czy to już będzie przyszłość i będziesz mógł powiedzieć, że chodziło Ci o to, że rok temu nie będzie chciał sprzedać, a dziś (za rok) to już coś innego? :)

Nie obraź się, ale czasami czytasz i rozumiesz, jak dziecko z downem, albo obcokrajowiec, który opanował j. polski i rozumie wszystko dosłownie i myśli, że "pierwsze koty za płoty" tyczy się rzucania kotami przez płot.

Jedyne o co mi chodziło to, że to iż Kroenke lata temu nie chciał sprzedać Arsenalu Usmanovowi, nie ma nic do rzeczy i wniosek, że obecnie w takim razie też nie będzie chciał sprzedać Danielkowi jest no, delikatnie mówiąc z dupy.

Nie przejmuj się. Daleko ci do poziomu osoby, która byłaby w stanie mnie obrazić.

Otóż wyobraź sobie, że "teraz" może oznaczać "w obecnej sytuacji", którą przedstawiłem w moim poście nieco niżej. A zatem, w streszczeniu - kiedy mógł sprzedać rosyjskiemu przedsiębiorcy z zyskiem, nie zrobił tego. W ostatnich latach natomiast wzrosły zyski z praw telewizyjnych, spłaciliśmy dług, a protesty nie są na tyle zażarte, żeby faktycznie się ich przestraszyć. Jeżeli zatem traktujesz tę niezwykłą presję na Kroenke jako realny powód do sprzedaży, bo przecież będzie z zyskiem, to tylko przyklasnąć. Bo Kroenke zdaje się patrzyć na inwestowanie nieco bardziej dalekosiężnie, niż nasz Pan Bóg:
Between 2010-2020, KSE have invested £15m of their own money into the club. This isn’t just finances either, it’s all operations/funding for all facets.

https://paininthearsenal.com/2021/05/04 ... -10-years/

Ale spoko, jak myślisz, że typek, który był w stanie przenieść St Louis Rams i zrobić z nich Los Angeles Rams wystraszy się wspomnianej awionetki i dużej flagi na trybunach, gdy tylko będzie można na nie wrócić, to pewnie masz rację i za chwilę jesteśmy sprzedani.

Fanatyk napisał(a):Legendy w Eku upatrują tak samo władzy i pieniędzy jak inni. Im będzie ich więcej w klubie tym gorzej. Każdy będzie chciał pokazać swoją wyższość. Już widzę przemądrzałego Titka, który podpala sie jeszcze bardziej po każdym niepowodzeniu. Byli dobrzy na boisku i tak ich zapamiętajmy. Jeżeli chodzi o legendy to widziałbym tylko Bergkampa w jakiejś roli. Facet wydaje się opanowany i trzeźwo myślący.

Pewnie tak, natomiast nie używałbym tutaj kryształowej kuli do wróżenia, kto się jak będzie zachowywał. W sytuacji której jesteśmy nie znajdziemy idealnego wyjścia, więc trzeba myśleć o tym, co mamy. Zresztą, wizja zakupu nas przez szejka też mnie szczególnie nie jara, więc niech już będą te legendy. Wciąż lepiej niż soccerowy amerykanin.

Poza tym, gdzieś ktoś opisywał, jakie realnie role miałyby pełnić nasze legendy? Bo skoro to kasa Danielka, to ich decyzyjność raczej też byłaby niewielka, acz może czegoś nie doczytałem.

deadmau5 napisał(a):A! Jeszcze jedno. Właśnie dostaliśmy 15 baniek kary od UEFA i 5% obciętych dochodów z następnych występów w Europie. Jeśli dojdzie do tego jeszcze kara za wycofanie się z SL to zrobi się sumka jak za klasowego zawodnika. No ale, przez 48h byliśmy w elitarnej grupie :D jak nie możesz tego osiągnąć sportowo to trzeba płacić

Chyba nie przejdzie tak łatwo, tzn. nie zdziwię się, jak będziemy świadkami jakichś dochodzeń sądowych.
UEFA zapowiadała wyrzucenie zespołów SL z rozgrywek, a Real w półfinale zagrał, chociaż jest jednym z trzech zespołów, które zostały w inicjatywie. Barca też walczy dalej:
https://www.fcbarcelona.com/en/club/new ... d8380f36f6

giroud12
 
Posty: 230
Dołączył(a): 24 cze 2018, o 14:59

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez giroud12 » 8 maja 2021, o 15:16

dlatego najsłuszniejszym rozwiązaniem jest wdrożenie obligatoryjnej zasady 50+1, tak jak w Bundeslidze

Avatar użytkownika
Matii
Zasłużeni
 
Posty: 1660
Dołączył(a): 24 maja 2015, o 19:08

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez Matii » 8 maja 2021, o 17:15

Myślę, że abstrahując od tego medialnego zawirowania odnośnie kto ma być bossem w drużynie, trzeba zastanowić się co z transferami. Już wiemy, że Odegaard u nas nie zostanie, chcą go kluby, które grają w Europie, my niestety na co najmniej sezon z tego wychodzimy. Myślę, że jeśli rozważamy sprzedaż Lacazetta, to i również on pewnie o tym może zacząć myśleć.

Na chwilę obecną łączną nas z Bissoumą (dosyć dużo informacji, podobno 30mln na stole), jakieś info o Edouardzie też się znajdzie (myślę, że mało prawdopodobne przez brak gry w Europie), ostatnio ucichło o Lamptey'u ale pojawiają się informacje o Aaronsie. Fajnie żeby młody RB do nas dołączył, ale Norwich znowu wraca do PL więc cena z i tak wysokiej, na bank znowu podrośnie. Dodatkowo jest temat gościa, którego totalnie nie kumam - Buendia. Ciekaw jestem na ile możemy sobie pozwolić na rynku transferowym w obecnej sytuacji.

Avatar użytkownika
Bóg
Zasłużeni
 
Posty: 692
Dołączył(a): 27 wrz 2016, o 16:36

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez Bóg » 8 maja 2021, o 18:14

miniroch napisał(a):Otóż wyobraź sobie, że "teraz" może oznaczać "w obecnej sytuacji", którą przedstawiłem w moim poście nieco niżej. A zatem, w streszczeniu - kiedy mógł sprzedać rosyjskiemu przedsiębiorcy z zyskiem, nie zrobił tego. W ostatnich latach natomiast wzrosły zyski z praw telewizyjnych, spłaciliśmy dług, a protesty nie są na tyle zażarte, żeby faktycznie się ich przestraszyć. Jeżeli zatem traktujesz tę niezwykłą presję na Kroenke jako realny powód do sprzedaży, bo przecież będzie z zyskiem, to tylko przyklasnąć. Bo Kroenke zdaje się patrzyć na inwestowanie nieco bardziej dalekosiężnie, niż nasz Pan Bóg

Czy ja mówię, że Kroenke sprzeda klub bo kibice na niego cisną? Może będzie miał na to wyjebane jak Glazerowie i nie sprzeda Arsenalu ani z tego, ani z innego powodu, może będzie miało to 26%towy wpływ na decyzję o sprzedaży, może 6%. Jest to jakiś tam możliwy czynnik i temu nie zaprzeczysz, bo nikt z nas tego nie wie, co będzie.

moff
Zasłużeni
 
Posty: 2251
Dołączył(a): 25 maja 2015, o 08:02

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez moff » 8 maja 2021, o 20:06

Bóg ale mini i tak musi mieć rację ;)
Statystyka jest jak spódniczka mini...
Pokazuje wiele ale zakrywa najważniejsze.

Avatar użytkownika
Benson
Naczelny pogromca *****
 
Posty: 4492
Dołączył(a): 23 maja 2015, o 22:36

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez Benson » 10 maja 2021, o 21:52

http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

Avatar użytkownika
Benson
Naczelny pogromca *****
 
Posty: 4492
Dołączył(a): 23 maja 2015, o 22:36

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez Benson » 15 maja 2021, o 22:33

Danielek potwierdza, że złożył ofertę, a Kroenki ją odrzucili:
https://twitter.com/eldsjal/status/1393644895357833217?s=19
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

Avatar użytkownika
Benson
Naczelny pogromca *****
 
Posty: 4492
Dołączył(a): 23 maja 2015, o 22:36

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez Benson » 13 cze 2021, o 20:56

Taka tam kolejna ciekawostka z naszego poebanego klubu:

https://twitter.com/ltarsenal/status/1403318283076468738
Since 2013, Arsenal made over 30 FIRST TEAM signings (excluding free agents) and are yet to make a profit on the sale of a single one of them. The last 2 players Arsenal signed for money and made a profit on was Giroud (signed 2012) and Chamberlain (signed 2011).
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

deadmau5
Zasłużeni
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 24 maja 2015, o 16:06

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez deadmau5 » 9 lip 2021, o 11:51

https://arseblog.news/2021/07/arsenal-t ... ng-series/

Bedziemy w serialu. Ale o czym tu kręcić <lol>

Avatar użytkownika
Szini
Zasłużeni
 
Posty: 1821
Dołączył(a): 24 maja 2015, o 09:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez Szini » 9 lip 2021, o 14:21

Hahahahahahahaha. O tym jak idealną fryzurę ułożyć i grać probierz ball.

Avatar użytkownika
Benson
Naczelny pogromca *****
 
Posty: 4492
Dołączył(a): 23 maja 2015, o 22:36

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez Benson » 20 lip 2021, o 21:11

Potourowane wg Ornsteina:
EXCL: Arsenal pre-season tour to USA cancelled because of #COVID19 cases in #AFC camp. Small number of positives in travelling party, all asymptomatic. Club working through alternate plans as virus wreaks more havoc ahead of new PL season
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

deadmau5
Zasłużeni
 
Posty: 1548
Dołączył(a): 24 maja 2015, o 16:06

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez deadmau5 » 21 lip 2021, o 21:35

Chcą coś zorganizować na szybko za zamkniętymi drzwiami więc to chyba by było na tyle przedsezonowych w tv

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Arsenal

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość