Primera Division

Premier League? Bundesliga? Ekstraklasa Burkina Faso? Wszystko o piłce kopanej. Forum im. Ani
Szini
Zasłużeni

Re: Primera Division

Postprzez Szini » 15 lut 2016, o 14:39

Wiekszosc z tych meczow byla juz o pietruszke jesli dobrze pamietam. Tzn. po sromotnych kleskach w 1 spotkaniach.

Afc

Postprzez Afc » 15 lut 2016, o 15:18

no, o pietruszkę były dwa mecze z Realem w 1/8 LM, o pietruszkę był wygrany pierwszy mecz z barceloną w LM, o pietruszkę był ten grupowy mecz z bayernem w tym sezonie, o pietruszkę był mecz w 1/8 z bayernem, kiedy dostawali 2:0 u siebie i zrobili się obsrani, bo jeden gol i tworzy się dla nich wielki problem, z Milanem też brakło jednego gola - więc o jaką pietruszkę? każdy z tych meczów miał dużą wagę i w każdym z tych meczów potrafiliśmy wrócić i pokazać charakter, Milan w meczu z nami nie istniał, zabrakło naprawdę niewiele, żeby sprawić sensację

problemem jest utrzymanie tej koncentracji i tego stanu w dwumeczu

ThomasJefferson
Weterani

Postprzez ThomasJefferson » 15 lut 2016, o 15:19

Szini napisał(a):Wiekszosc z tych meczow byla juz o pietruszke jesli dobrze pamietam. Tzn. po sromotnych kleskach w 1 spotkaniach.

Yyy... nie?

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 15 lut 2016, o 15:36

Colin napisał(a): Niby nikt wcześniej tego nie robił, ale ci 'fachowcy' nie pamiętają jak kiedy u nas w meczu ligowym taką samą rzecz uczynił Pires podając do Henry'ego.

Serio, nikt wcześniej tego nie robił?
https://www.youtube.com/watch?v=1sEk61PRlFs

I to z pięciokrotnie większą gracją.

freelanc3r
Zasłużeni

Postprzez freelanc3r » 15 lut 2016, o 16:15

szerloku, Messi to zrobił właśnie jako wsparcie dla walki Cruyff'a z rakiem <spoko>

knote
Zasłużeni

Postprzez knote » 15 lut 2016, o 16:16

Nasze dobre dwumecze z potentatami w LM z ostatnich 10 lat to:
2005/06- Juventus i Real. W ogóle cała tamta LM to był kosmos... którego nigdy nie powtórzyliśmy
2007/08- Milan

3 dobre dwumecze w 10 lat... to jest śmiech na sali. A jaranie się pojedynczymi meczami jest trochę żenujące. Cieszyłem się po meczu z Barceloną, cieszyłem się po meczu z Bayernem, ale co one nam dały? No właśnie nic.

Prawda jest taka, że Wenger (poza sezonem 05/06) nie potrafił ustawić drużyny na walkę w LM. Zawsze nam czegoś brakowało, zawsze odpadaliśmy po frajerskich błędach.

blizzarder

Postprzez blizzarder » 15 lut 2016, o 16:49

To, że osiągnęliśmy w kilku meczach korzystne rezultaty, nie oznacza ani że zagraliśmy dobry mecz, ani że graliśmy swoją piłkę. W tym sezonie wygraliśmy z Bayernem 2-0 przy posiadaniu piłki 15%, golu Giroud, który właściwie wyje*ał się na piłkę i strzelił niewiadomo czym, może nawet ręką i golu Ozila przy którym nawet nie wiem czy przekroczyła linię bramkową, a dobitka Chambo rozje*ała system. Oczywiście, fajnie będzie wygrać z Barceloną, ale oni mają w swojej grze polot, a naszym nie idzie od kilku miesięcy. Mam nadzieję, że się zepną i coś pokażą. Co do jednego się zgodzę, że w poprzednich latach stracilibyśmy z Bayernem ze 3 gole zanim Giroud zdążyłby wbić na 1-0. W defensywie prezentowaliśmy się w owym czasie dobrze, ale czy tak jest teraz? Zobaczymy.
Obrazek

Colin

Postprzez Colin » 15 lut 2016, o 17:43

miniroch napisał(a):
Colin napisał(a): Niby nikt wcześniej tego nie robił, ale ci 'fachowcy' nie pamiętają jak kiedy u nas w meczu ligowym taką samą rzecz uczynił Pires podając do Henry'ego.

Serio, nikt wcześniej tego nie robił?
https://www.youtube.com/watch?v=1sEk61PRlFs

I to z pięciokrotnie większą gracją.

Do mnie te pytanie czy tak do ogółu?
Bo jeśli do mnie, to gdybyś zacytował początek posta, to zobaczyłbyś takie zdanie:
Wszyscy się jarają bramką Suareza po podaniu z karnego Messiego.

Przykład Piresa tyczył się akurat naszego klubu.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 15 lut 2016, o 18:23

freelanc3r napisał(a):szerloku, Messi to zrobił właśnie jako wsparcie dla walki Cruyff'a z rakiem <spoko>

Skąd ten pomysł?

Colin napisał(a):Do mnie te pytanie czy tak do ogółu?
Bo jeśli do mnie, to gdybyś zacytował początek posta, to zobaczyłbyś takie zdanie:

Zrozumiałem "niby nikt wcześniej tego nie robił" w sensie, że to pierwszy raz, jak ktoś tak strzela karnego, mój błąd <piwo>

knote napisał(a):
3 dobre dwumecze w 10 lat... to jest śmiech na sali. A jaranie się pojedynczymi meczami jest trochę żenujące. Cieszyłem się po meczu z Barceloną, cieszyłem się po meczu z Bayernem, ale co one nam dały? No właśnie nic.

Ten post dał mi raka. Naprawdę, co to za głupota? Czyli nie mamy się cieszyć po Lester, po *******, jak nie dadzą nam mistrza? Po wuj my jeszcze w tą piłkę gramy? Zaraz się okaże, że LM to nic bez klubowych mistrzostw świata. Trzeba się cieszyć z każdego zwycięstwa w pięknym stylu, z każdego zwycięstwa z potencjalnie silniejszym rywalem, z każdego dobrego meczu, na tym polega piłka, a nie na płakaniu po każdym meczu, że do dupy, bo i tak przegramy mistrza i odpadniemy w 1/8.

blizzarder napisał(a): W tym sezonie wygraliśmy z Bayernem 2-0 przy posiadaniu piłki 15%, golu Giroud, który właściwie wyje*ał się na piłkę i strzelił niewiadomo czym, może nawet ręką i golu Ozila przy którym nawet nie wiem czy przekroczyła linię bramkową, a dobitka Chambo rozje*ała system.

http://www.bbc.com/sport/football/35432933
Ale Leicester wszystko fartem, nie chcemy być jak oni - trzeba dominować, tak jak United:
http://www.bbc.com/sport/football/34372498

I nie wytłumaczysz, że taktyka. Jest tylko jeden sposób gry w piłę.

blizzarder

Postprzez blizzarder » 15 lut 2016, o 19:00

Jeżeli my mamy taki styl gry, że nasze średnie posiadanie piłki waha się między 50-60%, po czym wychodzimy na Bayern i mamy posiadanie 20%, to wierz mi, że nie dlatego, że Wenger jest takim zaje***tym taktykiem, że postanowił oddać przeciwnikowi pole, tylko dlatego, że nie potrafimy wymienić trzech celnych podań na własnej połowie pod pressingiem.

Oczywiście najważniejszy jest wynik, będę się cieszył ze zwycięstwa nawet jeżeli będziemy przy piłce 10% czasu, ale jeżeli chcemy być drużyną z Olimpu jak Bayern, Barca czy Real, to musimy wychodzić na mecz i grać swoje. Macie ból dupy o to, że powiedziałem, że Barca jest lepszą drużyną od nas i nie wiem co chcecie udowodnić? Rzucacie jakimiś linkami, to przypomnijcie sobie przerżnięty dwumecz z Monaco, czyli największą szansę na dojście dalej niż 1/8 od wielu lat. Pewnie zaraz mi napiszecie, że pięknie pocisnęliśmy ich 2-0 na wyjeździe, że przełamaliśmy ich passę meczów bez porażki na własnym stadionie i ogólnie, że duma was rozpiera, ale nie zmieni to podstawowego faktu - że nic nam to zwycięstwo nie dało.

http://www.premierleague.com/en-gb/matchday/league-table.html?season=2013-2014&timelineView=played&matchNo=26&tableView=CURRENT_STANDINGS

Apetyty wielkie jak widzę. Kibice United śmieją się z nas, że Arsenal teraz świętuje mistrzostwo póki może, bo za 3 tygodnie będzie pozamiatane. Ludzie, trochę pokory...
Ostatnio edytowano 15 lut 2016, o 19:02 przez blizzarder, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

knote
Zasłużeni

Postprzez knote » 15 lut 2016, o 19:00

Każdy wynik Arsenalu, czy to liga, czy nawet sparing ma wpływ na to jaki mam humor w danym dniu. Po każdym zwycięstwie jestem zadowolony, z każdego się cieszę. Napisałem, że byłem zadowolony po meczach z Barceloną i Bayernem. To były wyniki i mecze, które zapamiętam na długo. Fenomenalne wspomnienie, niestety zakończone rozczarowaniem, bo nie było awansu. Po prostu stwierdziłem, że 3 WYGRANE dwumecze z potentatami to przez 10 lat trochę rozczarowująca i żenująca statystyka...

Czasami odnoszę wrażenie, że dla fanów Arsenalu wygranie 1 meczu w sezonie (czy to Bayern, czy Barcelona) to szczyt marzeń. Czasami zachwyt osiąga niebotyczny poziom, jakbyśmy zdobyli mistrzostwo. Fajnie jest wracać do takich kamieni milowych w historii klubu, ale bulwa to tylko jeden mecz.

Nasze występy w LM to ogólnie rozczarowanie. Niby jesteśmy zaliczani do czołówki na świecie, ale realnie nigdy nie włączyliśmy się do walki o wygranie rozgrywek. Ba, my nawet w ostatnich latach nie jesteśmy w stanie pokusić się o jakąś niespodziankę. Rozumiem pechowe losowania (ciągle trafiamy na najlepsze drużyny w danym momencie), ale przydałoby się ugrać coś więcej niż dobre 90 minut ze 180... które następnie wspominamy przez X-lat.

Dostałeś raka, trudno. :P

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 15 lut 2016, o 19:05

Wracamy do rozmowy na temat ligi hiszpańskiej.

Mayday
Zasłużeni

Postprzez Mayday » 12 mar 2016, o 14:31

Obrazek

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 12 mar 2016, o 15:57

Szału nie ma

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 19 mar 2016, o 09:44

Statystyka jest jak spódniczka mini...
Pokazuje wiele ale zakrywa najważniejsze.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka Nozna